סטודיו לריקוד

השיעור הראשון הוא תמיד קשה בסטודיו לריקוד

השיעור הראשון שלנו בכל סטודיו לריקוד הינו השיעור הקשה ביותר, כולנו עומדים ולא יודעים בדיוק מה לעשות, אנו משתדלים להקפיד ולחקות בכמה שיותר דיוק את המורה למחול, אבל תמיד נרגיש עקומים ומגושמים לפחות בפעם הראשונה, אבל אל חשש! ככל שנלמד יותר כך נתקדם.  בכל סטודיו לריקודים יש את הסגנון שלו, יש סטודיו למחול קלאסי, מודרני, ריקודי בטן, ריקודי עם סטודיו למחול לטיני, לריקודים סלוניים ועוד. השאלה מה אתם מעוניינים לרקוד, מה הסגנון שלכם.  יש  המון סגנונות, קשים יותר וקשים פחות. אם אתם מעוניינים לרקוד דווקא את הריקוד בו יש את הקורדינציה הקשה יותר כמו למשל לימוד פלמנקו, שם אנשים רוקדים הרבה שנים, כי לריקוד הזה יש את הפילוסופיה והטכניקה המורכבת שלו והכושר נבנה במשך הרבה מאוד שנים. השאלה היא אם אתם מעוניינים להיות רקדנים מקצועיים או חובבנים.

אל תגרמו לעצמכם לביקורת עצמית

 בשיעורים הראשונים או לפחות בתקופה ההתחלתית בסטודיו למחול, לא כדאי כי תבנו לעצמכם ביקורת עצמית, אם תעשו כך, לא תתקדמו לשום מקום. הזמן וההתמדה חשובים. ריקוד פירושו- משמעת עצמית. אם אתם מתקדמים, לא כדאי להחסיר שיעורים בריקוד, אם ישנה כוריאוגרפיה של ריקוד מסוים, אתם עלולים להפסיד ובשיעור שלאחריו תרגישו שאתם מדדים מאחור. מומלץ מאוד לבחור בסגנון הריקוד שממש מדבר אליך. ניתן לסקור באמצעות אתרי האינטרנט את  הסטודיו המתאים בו יש את הסגנון שממש יכול לדבר אליכם. יש הרב ה סגנונות והרבה מורים למחול. יש כאלה המנסים הרבה סגנונות והם בוחנים  כמה בתי סטודיו לריקודים עד שהם מרגישים כי הגיעו למקום הנכון ולמורים הטובים ביותר שממש יעזרו להם להתקדם בריקוד.

היפ הופ? טנגו? או בלט קלאסי?

יש כאלה המעוניינים ללמוד בסטודיו הריקוד המשלב אומנות לחימה יחד עם ריקוד, כמו הקפוארה שהגיעה אלינו היישר מברזיל הרחוקה. שילוב זה מפתח גם כושר, גם גמישות וגם אמנות לחימה שתמיד יכולה לעזור לנו. אין כמו לשבור את השגרה עם בת הזוג בריקוד טנגו סקסי, היפ הופ אנרגטי, או סטפס בסגנון הישן של פעם. מי שמעוניין בעיצוב הגוף, אולי כדאי לו ללמוד בלט קלאסי. לאחרונה יש בארץ שיעורים של סגנון חדש במחול וזה בלט קלאסי חיטובי, בשיעורים הללו שמים דגש במיוחד על חיטוב ועיצוב הגוף.

Related Posts

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *